Filmy praca niewolnicza

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje praca niewolnicza. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Lata 30. XIX wieku, Cheshire. Akcja rozgrywa się w zakładzie tekstylnym, gdzie sieroty, nawet dziewięcioletnie, pracują na 12-godzinne zmiany. Niepokorna nastolatka Esther Price (Kerrie Hayes) zaczyna sprzeciwiać się niewolniczemu traktowaniu nieletnich przez właścicieli zakładu. Młody i ambitny przedsiębiorca Robert Greg (Jamie Draven) sprowadza do fabryki utalentowanego mechanika, Daniela Bate'a (Matthew McNulty), który stara się pomóc dziewczętom w walce o ich prawa.
Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup - wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel - zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność.


Django (Franco Nero) próbuje w klasztornym osamotnieniu zmienić swoje dotychczasowe pełne przemocy życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego córka wpadła w ręce okrótnego El Diablo (Christopher Connelly). Jego banda uprowadza mężczyzn i chłopców do niewolniczej pracy w jego kopalniach srebra. Porwane młode dziewczęta trafiają do domów publicznych. Django wyrusza na ratunek córce, ale on również wpada w zasadzkę bandytów. Gdy jednak udaje mu się uciec oprawcom, już nikt z nich nie może czuć się bezpieczny.
Cassius „Cash” Green pracuje jako telemarketer. Pewnego dnia otrzymuje od szefa propozycję, która zmienia jego życie.

Wataha

0,0
Grupa młodych chłopaków haruje w sercu dżungli przy oczyszczaniu terenu podupadłej hacjendy. Po pracy są zmuszani do zażywania narkotyków lub biorą udział w rytuałach przypominających połączenie sesji jogi z wyznaniem winy, prowadzonych pod nadzorem brutalnego strażnika. Jakikolwiek błąd lub niesubordynacja może skutkować ostrymi karami dla całej grupy. Eliu – z którego perspektywy patrzymy na świat – i jego towarzysze niedoli trafili do eksperymentalnego więzienia dla młodocianych przestępców. Rzekoma resocjalizacja staje się przede wszystkim pretekstem do zmuszenia nastolatków do pracy niewolniczej. Przepełniony goryczą, klaustrofobiczny film, który zdobył główną nagrodę Tygodnia Krytyki na festiwalu w Cannes, dla reżysera jest przede wszystkim opowieścią o próbie ucieczki od ciężaru dziedziczonej przemocy. Jak dzieci mogą uwolnić się od przemocy, która przenika ich naturę? Jak możemy uwolnić się od niematerialnego dziedzictwa naszych rodziców, które nawiedza nas każdego dnia? – pytał Andrés Ramírez Pulido przed canneńską premierą swojego debiutu.
Czeska dziennikarka zatrudnia się jako niewykwalifikowana pracownica w kilku krajach Europy Zachodniej. W Niemczech pracuje w prywatnym gospodarstwie rolnym. W Irlandii zatrudnia się jako pokojówka w hotelu. We Francji podejmuje pracę jako opiekunka osób starszych. Ciężkie warunki pracy jak i bezduszny wyzysk ze strony pracodawców dają jej się mocno we znaki i stawiają pytanie: co się dzieje z dzisiejszą Europą Zachodnią bezwstydnie żerującą na niewolniczej pracy zdesperowanych biednych obywatelach ze wschodniej części Unii Europejskiej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…